Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

biuro rachunkowe w sulejówku22 376 2775

506 096 711

biuro rachunkowe

Odliczenia od wydatków na paliwo od pierwszego lipca 2015.

Odliczenia od wydatków na paliwo od pierwszego lipca 2015.

Opublikowany 2015/06/11

Już od 1 lipca 2015 r. podatnicy będą mogli korzystać z prawa do odliczania 50% wydatków na paliwo wykorzystywane do samochodów osobowych użytkowanych do celów mieszanych, czyli na potrzeby działalności gospodarczej i do celów prywatnych. Od tego dnia przestanie bowiem obowiązywać czasowo wprowadzony zakaz odliczania VAT od ww. wydatków.
Przykład:

Podatnik prowadzi  działalność gospodarczą. Do celów tej działalności, jak i na potrzeby prywatne używa samochodu osobowego. W związku z powyższym przysługuje mu prawo do pomniejszenia podatku należnego o 50% wartości podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur zakupu towarów i usług związanych z tym pojazdem. Prawo to jest niestety ograniczone w odniesieniu do nabywanego paliwa. W takim przypadku podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego-taki stan jest teraz i będzie on obowiązywał do 30.06.2015 roku

Natomiast od  1 lipca 2015 r.podatnik nabędzie ograniczone prawo (50%) do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanej faktury dokumentującej nabycie paliwa. Z tym bowiem dniem przestaje obowiązywać ograniczenie odliczania podatku naliczonego z tytułu nabywanego paliwa do samochodu osobowego wykorzystywanego do działalności mieszanej.


aktualności podatkowe

Aktualności podatkowe

 

więcej>> 

usługi rachunkowe i księgowe

Oferta

 

 więcej>> kontakt

 Kontakt 

 

 

  więcej>>